Online Powerpoint Sunum Nasıl Hazırlanır?

Online Powerpoint Sunum Hazırlama

Yıllardır sunumlar hazırlıyoruz. Sunum hazırlama bir zamanlar çevrimdışı olarak yapılıyordu. Ancak son zamanlarda çoğu şey gibi sunumlarda online olarak değişmeye başladı. Online sunumunuzu oluşturmayı seçtiğiniz program, üzerinde çalışmanız gereken araçlar konusunda size çeşitlilik sağlayacaktır. Prezi sunum, Canva ve Microsoft Sway, tasarımcıların manipüle etmeleri için her birinin kendi avantajları ve araçları olan popüler online sunum programlarıdır.

Bu programların her biri online sunum hazırlama da etkili olsada, uzun zaman önce biz şampiyonumuzu seçtik. Kırmızı, güçlü ve dünyanın en popüler sunum programı: PowerPoint.

Office 365 kullanarak online Powerpoint sunum hazırlama

Online Powerpoint sunumunuzu hazırlamadan önce, storyboard’unuzu zaten yapmış ve içeriğinizi yazmış olmalısınız.

PowerPoint’in sunduğu tüm özelliklerden faydalanabileceğiniz deneyimli bir tasarımcı olmak için biraz zaman ve özveri gerekir. “Slayt Geliştirme” kategorisinde slaytlarınızı nasıl tasarlayacağınız ve oluşturacağınızla ilgili milyonlarca bilgi ve ipucu bulabilirsiniz. Ancak online powerpoint sunumunuzu hazırlarken nereden başlayacağınıza dair bir not aşağıda paylaşıyoruz.

Office 365

Öncelikle, Office 365 aboneliğine ihtiyacınız olacak.

  1. Office 365 web sitesinin giriş bölümüne gidin.(https://login.microsoftonline.com)
  2. PowerPoint‘e tıklayın.
  3. Sunumunuzun içeriğini yansıtacak bir tema seçin.
  4. İçeriğinizi veya tasarımınızı eklemeye başlayın.
  5. Giriş sekmesini ve ardından Yeni Slayt‘ı tıklatarak yeni bir slayt ekleyin.
  6. Çalışmanızı kaydetmek istediğinizde, Dosya‘yı tıklayın.
  7. Bir Kopyasını Kaydet’i ’tıklayın.
  8. Sunum için bir ad girin.
  9. Kaydet‘e tıklayın.

 

Office 365’te neden PowerPoint kullanıyoruz?

PowerPoint, sunum dünyasının kralıdır. 30 yıllık bir saltanat dönemi geçirdi ve sunum hiyerarşisinin tepesindeki yerini kaybettiğine dair herhangi bir işaret göstermedi. Müşterilerimize en yüksek kalitede sunum tasarımı hizmeti vermeye gayret ediyoruz ve PowerPoint bize bunun için özellikler sunuyor. Birçok sebepten dolayı bizim için “rakipsiz kalite” kategorisine giriyor. Online Powerpoint sunum yazılımının kazanan unsurlarından bazıları ve nedenleri:

Gerçek zamanlı iş birliği

Office 365 İş Birliği

Popüler varsayımların aksine PowerPoint aslında online bir araçtır. Bu, çalışanların aynı anda bir PowerPoint sunum hazırlarken üzerinde çalışabilecekleri ve gerçek zamanlı olarak yaptıkları değişiklikleri herhangi bir yerden görebileceğiniz anlamına gelir. Sunumu başka biri izliyor veya üzerinde çalışıyorsa; küçük resimleri en üstte görünür ve insanlar sunuma girdiğinde veya çıkarken uyarılırsınız. İnternet bağlantısı olduğu sürece iş arkadaşlarınız fikirlerini paylaşabilir. Office 365’teki PowerPoint’in iş birlikçi tasarım çalışmaları için neden uygun bir araç olduğunu görebilirsiniz.

Gerçeğin bir versiyonu

Bir proje üzerinde çalışan herkes aynı versiyon üzerinde çalışacaktır. Ayrıca dosyaları ek olarak göndermek yerine dosyalarınıza doğrudan erişimi paylaşabilirsiniz. Birden fazla sürümün olması yerine ve zamandan tasarruf ederek, tasarımcılar arasında karışıklık veya yanlış iletişim kapsamını ortadan kaldıran gerçeğin bir versiyonunu elde edersiniz.

Gelişmiş güvenlik özellikleri

Office 365 çevrimiçi bir yazılım programı olduğundan, çalışma Bulut’ta saklanır ve kullanıcılar şirketin verilerini ve çalışmasını koruyan birçok yerleşik güvenlik özelliğinden yararlanır. Bu özellikler şunları içerir:

Şifreli e-posta: Amaçlanan alıcı dışındaki herhangi birinin e-postayı okumasını sağlar.

Veri kaybını önleme: Hassas bilgilerin sağlanmasını sağlayan bir dizi politika gönderilmeden önce e-postaları kontrol ederek kuruluştan e-postayla çıkmaz.

Mobil cihaz yönetimi: Çalışanlar, telefonları çalındığında veya kaybolduğunda iş bilgilerini silmek için Office’e erişebilir.

Önceden tasarlanmış arayüzler

Designer

PowerPoint sunum o kadar kullanıcı dostu ve yenilikçi ki; tasarımcılar için bazı çalışmalar yaptı ve yeni başlayanlara güzel bir çerçeve sunuyor.

Designer adlı bir özellik sayesinde PowerPoint sunum, eklediğiniz içeriğe (fotoğraf veya metin) dayalı olarak slaytınız için bazı örnek sunum tasarım konseptleri oluşturur. Otomatik oluşturma araçları, önerileri genellikle biraz sönük olduğu için büyük bir üne sahip değildir. Ancak Designer otomatik oluşturma özelliklerinin ötesine geçiyor. Designer’ı kullanmak dakikalar veya saatler boyunca değerli yapılandırma süresinden tasarruf sağlayabilir ve tasarımcılar kullanmaya karar vermeseler bile, özellik diğer fikirlere ilham verebilir.

Kurumsal Office 365 aboneliği ve sunum ajansı hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın!