Sunum Ajansı ile Verimliliğinizi Artırın

16 yıl önce Ian Parker New York’da Powerpoint sunuları hakkında: “Bir yazılım paketi düşüncelerimizi düzenleyebilir mi?” diye bir makale yazdı. Görünüşe göre yapabilirdi. Öyle ki Microsoft Powerpoint, 25 yıldan fazla bir süredir şirketler tarafından kullanılan mükemmel bir sunum aracı olarak halen yerini korumakta. Ortaya çıkmasından bu yana fikirlerin gerçeğe dönüştürülmesi, düşüncelerin harika fikirlere ulaşması ve şirketlerin yolunda kalmasına yardımcı olması için kullanılabilecek bir araç olmuştur. Ancak her geçen yıl minimum 250 milyon dolar sunumlar için boşa harcanmaktadır. Çünkü evde yaratmakta harcanılan zaman, toplantılar sırasında kavramaya çalışmakla harcanmaktadır. Peki çözüm? Profesyonel bir sunum ajansı ile çalışmak. Sunum ajansı ile birlikte çalışmak verimliliği artırarak birçok avantaj sağlar.

Sunum Ajansı ile Verimliliğinizi Artırın

Sunum ajansı ile çalışmanız için 6 neden

Zamandan tasarruf

Yetenekli bir grafik tasarımcı değilseniz muhtemelen Powerpoint’iniz için içerik yazmaya, markanıza uygun yazı tiplerini ve renkleri seçmeye çok fazla zaman harcarsınız. Sunum hazırlayanlar; beklentilerin yüksek olduğu ve mesajın iletilmesinin çok önemli olduğu durumlarda, Powerpoint sunum tasarımına daha fazla zaman harcama eğilimi gösterirler. Öte yandan sunum tasarımı için sunum ajansıyla çalışan markalar, mesajlarını mükemmelleştirmek ve pratik yapmak için daha fazla zamana sahip olurlar.

Etki yaratan tasarım

Tasarım sadece estetikle ilgili değildir. Aynı zamanda ikonlar, grafikler veya çizelgeler gibi görsel öğeler yoluyla mesajın geliştirilmesiyle de ilgilidir. Beynimizin görsel unsurlara nasıl tepki gösterdiği konusunda kontrol edemediğimiz şeyler vardır. Örneğin, grafiklerle gözlerimiz doğrudan öne çıkanlara dikkat eder. Renk farkına varabiliriz ve aykırı değerlere dikkat ederiz. Gözlerimiz bu görsel unsurlara iner inmez, beynimiz hemen onlardan anlam çıkarmaya başlar.

Bir satış toplantısı, yönetim toplantısı veya kurum dokümanlar için iyi tasarlanmış ve ilgili görsellerle hazırlanan sunumlar mesajınızın etkisine katkıda bulunur.

Verimliliği arttırın

Powerpoint sunumları hazırlamak, son zamanlarda iş yerindeki en büyük zaman savurganlıklarından biri olarak seçildi. Profesyonel sunum ajansıyla kolayca sunum hazırlamak varken neden boş slaytlar veya şablonlarla uğraşarak tüm bu sıkıntıları yaşıyorsunuz? Sunum ajansıyla çalışmak iyidir hedeflerinize odaklanmayı çok daha kolay hale gelir. Sonuçta verimliliğin artmasına neden olacaktır. Çünkü tüm önemli zamanınızı daha iyi olduğunuz şeylere odaklanmak için harcayabilirsiniz.

Markanızı güçlendirin

Sunum tasarımınızı bir ajans ile çalışarak özelleştirmek, acemiliğinizi diğerlerinden öne çıkacak bir şeyle ortadan kaldıracaktır. Sunumunuzun olduğu kadar profesyonel görünmesi için çaba harcadıysanız izleyicileriniz sizi daha ciddiye alır.

Sonuçlar alın

Konuştuğunuzdan daha resmi olarak yazma eğiliminde olabilirsiniz. Bu size aradığınız doğru sonuçları vermeyebilir. Bunun yerine, sunumları genellikle veriler, grafikler, efektler ve animasyonlarla yükleyerek yaygın hatalar biriktirebilirsiniz. Sunum ajansı ile çalışmak, kendi düşüncelerinizi genişletmenize ve bazen orijinal fikirlerinizi yepyeni bir fikir dizisi oluşturmanıza izin verir.

Bir etki yaratın

Sunum tasarımını uzmanlara bırakmak sadece markanızı güçlendirmekle kalmaz, sunumlarınızın etkisini arttırır ve işyerinde verimliliği artırır; ama aynı zamanda yaratıcılara zanaatlarından bir hayat kazanma fırsatı verir. Birçok durumda, sunum tasarımını bir sunum ajansıyla birlikte çalışarak oluşturmak, gelişmiş ülkelerdeki fırsatlar ile gelişmekte olan ülkelerde yetenek arasında bir köprü oluşturmaktır.